Уживајте во Македонија во секоја сезона!

Известување – Автокамп Ливадишта – с.Радожда Струга

Почитувани пријатели и гости на Автокампот Ливадишта – с.Радожда Струга, Ве известуваме дека поради санирање на инфраструктурните постројки (електрична мрежа, ...
Повеќе...

Потпишан меморандум за соработка помеѓу ЕЛЕМ ТУРС и ЦЕМС

Денес ЦЕМС потпиша меморандум за соработка со ЕЛЕМ ТУРС од чија содржина и двете страни ќе имаат бенефит од соработката ...
Повеќе...
eko-akcija-shapka

ЕКОЛОШКА АКЦИЈА НА СКИ ЦЕНТАРОТ ПОПОВА ШАПКА – 16.04.2018

Во организација на друштвото за туризам, угостителство, рекреација и спорт ЕЛЕМ ТУРС ДООЕЛ Скопје, подружница Попова Шапка – Тетово на ...
Повеќе...

15.04.2018 – 50% ПОПУСТ НА БИЛЕТИТЕ – СКИ – ЦЕНТАР „ПОПОВА ШАПКА“

50% ПОПУСТ НА БИЛЕТИТЕ ЗА КРАЈ НА СКИЈАЧКАТА СЕЗОНА ВО СКИ – ЦЕНТАРОТ „ПОПОВА ШАПКА“ НА 15.04.2018 ГОДИНА (НЕДЕЛА) Последен ...
Повеќе...

СКИЈАЊЕ ПОД МАСКИ – Ски – центар „Попова Шапка“ – 31.03.2018 и 01.04.2018 година

Ски – центар „Попова Шапка“ – сабота и недела (31.03.2018 и 01.04.2018 година) целодневна забава под маски. Дневен билет – ...
Повеќе...

Од 28.03.2018 – Дневен ски билет на Попова Шапка – 600 денари !!!

Од 28.03.2018 г (среда) до крај на скијачката сезона на Ски центарот Попова Шапка дневниот ски билет ќе изнесува 600 ...
Повеќе...

Информација – Ски центар Копанки се става во функција од 23.03.2018 (петок)

Информација за сите љубители на зимските спортови!!! Ски центарот Копанки се става во функција од 23.03.2018 (петок) Ве очекуваме!!! ...
Повеќе...

РАБОТИЛНИЦА ЗА ПРОМОЦИЈА И ПОДДРШКА НА СКИ ЦЕНТАРОТ „ПОПОВА ШАПКА“

„АГЕНЦИЈАТА ЗА ПРОМОЦИЈА И ПОДДРШКА НА ТУРИЗМОТ ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА“ и ДРУШТВОТО ЗА ТУРИЗАМ УГОСТИТЕЛСТВО РЕКРЕАЦИЈА И СПОРТ ,, ЕЛЕМ ТУРС “ ...
Повеќе...

ЕЛЕМ ТУРС НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ САЕМ ЗА ТУРИЗАМ  ВО БЕЛГРАД – РЕПУБЛИКА СРБИЈА – 22.02.2018 – 25.02.2018 ГОДИНА

Друштвото за туризам, угостителство, рекреација и спорт ,, ЕЛЕМ ТУРС ДООЕЛ Скопје и оваа година успешно ја презентираше комплетната понуда ...
Повеќе...

Над двесте основци и средношколци на државно, на ски-патеката “Копанки“!

На ски-патеката “Копанки“ над планинарскиот дом “Копанки“ се одржа државното првенство во скијање во дисциплината велесламом. На ова натпреварување покрај ...
Повеќе...

Државно првенство за скијање – Ски центар Копанки – 16.02.2018

На 16.02.2018 година (петок) со почеток во 11 часот во Ски – центарот „Копанки“ на Пелистер ќе се одржи Државно ...
Повеќе...

Ски Центар Попова Шапка – фото галерија – 05.01.2018

На само еден час од главниот град, се простира снежна белина која остава без здив. Скијачкиот центар Попова Шапка нуди ...
Повеќе...
Kopanki Ski center - Pelister

Ски-центар „Копанки“ – 06.01.2018 – Фото Галерија

На 06.01.2018 сите посетители на Ски -центарот „Копанки“ имаа можност бесплатно да ги користат жичарата и ски-лифтот. Прекрасниот сончев ден ...
Повеќе...

Ски-центар „Копанки“ – 06.01.2018 (Сабота) – бесплатно жичара и ски-лифт за сите гости

Утре, сабота 06.01.2018 Ски -центарот „Копанки“ бесплатно ќе ја пушти жичарата и ски-лифтот за сите гости, посетители и добронамерници. Уживајте ...
Повеќе...

Со целиот свој шарм и зимски раскош повторно блесна Шарската убавица – Попова Шапка – 30.12.2017

Успешен старт на ски сезоната на Попова Шапка – 30.12.2017 Денес 30.12.2017 Ски-центарот „Попова Шапка“ бесплатно ги пушти жичарите и ...
Повеќе...

Ски -центар „Попова Шапка“ – 30.12.2017 (Сабота) – бесплатно жичари и ски-лифтови за сите гости

Утре, сабота -30.12.2017 Ски -центарот „Попова Шапка“ бесплатно ќе ги пушти жичарите и ски-лифтовите за сите гости, посетители и добронамерници ...
Повеќе...

Интервју за Патоказ на МР1 на управителот на ЕЛЕМ ТУРС ДООЕЛ, г-дин Николче Каровски

Интервју за Патоказ на МР1 на управителот на ЕЛЕМ ТУРС ДООЕЛ, г-дин Николче Каровски https://elemturs.mk/wp-content/uploads/audio/mkrad.m4a ...
Повеќе...

„ЕЛЕМ ТУРС“ НА МЕЃУНАРОДНИОТ САЕМ WESTM 2017, Белград, Република Србија

Претставници на Друштвото за туризам, угостителство, рекреација и спорт „ЕЛЕМ ТУРС“ ДООЕЛ Скопје, предводени од Управителот Никола Каровски, присуствуваше на ...
Повеќе...

„Покажи еко страна за зима без мана“ – потпишани меморандуми за соработка меѓу „ЕЛЕМ ТУРС“ и засегнатите страни

Во рамките на еко-настанот „Покажи еко страна за зима без мана“, потпишани се меморандуми за соработка меѓу „ЕЛЕМ ТУРС“ и ...
Повеќе...

28.09.2017 – Покажи еко – страна за зима без мана

Во рамките на одбележување на Меѓународниот ден на туризмот, во организација на Ски – центарот „Копанки“ и хотел „Молика“ – ...
Повеќе...
Close Menu